آخرین بروز رسانی اخبار سایت جمعه 29 اردیبهشت 1402
 

 

Developed in conjunction with Ext-Joom.com


یاور عزیز ، به خانواده ی بزرگ داوطلبین محک خوش آمدید
کارهایی که داوطلبین در موسسه ی محک انجام میدهند بسیار متنوع و گوناگون است ، درست مثل توانایی های شما یاوران عزیز !
مهم ترین کارهایی که شما می توانید در موسسه ی محک انجام دهید ، این کارهاست :

1-مددکاری :
این بخش از محک بیشترین تعداد نیروی داوطلب را دارد. اگر شما تحصیلات مددکاری دارید و یا علاقه مند به ارائه ی خدمات به خانواده‌های بیماران هستید، مددکاری محک مکان مناسبی برای فعالیت شماست. هنگامی که شما علاقه‌مندی خود به فعالیت در این بخش را اعلام کنید، برای شما قرار ملاقاتی با مسئول بخش مددکاری گذاشته می‌شود. وقتی ایشان مطمئن شدند که شما از نظر ذهنی و روحی، توانایی فعالیت در این بخش را دارید، شما به عضویت داوطلبانه‌ی این بخش درمیایید.

2-روان شناسی :
برای فعالیت در این بخش شما باید حتما ً تحصیلات آکادمیک روان شناسی داشته باشید.

3-ارتباط با کودک :
شما می توانید در اتاق‌های بازی ، لحظات شاد و خوشی برای کودکان محک بسازید. برای عضویت در گروه ارتباط با کودک شما باید ابتدا در دوره‌ی آموزشی ارتباط با کودک که توسط موسسه برگزار می‌شود شرکت نمایید و پس از قبولی در آزمون کتبی این دوره و مصاحبه با مسئول گروه، به عضویت این گروه درآیید.

4-طراحی و گرافیک :
با ارسال ِ نمونه ی کارهایتان به بخش داوطلبین و پس از تایید توسط ِ مسئولین مربوطه، به عضویت گروه طراحی و گرافیک دربیایید و در طراحی بروشورها، استندها، تقویم ها، کارت ها، بیلبوردها و ...... به ما کمک کنید.

5-حضور در سمینارها و همایش‌ها :
همواره دوستان ِ محک از موسسه‌ی ما جهت حضور در سمینارها و همایش‌هایی که برگزار می‌کنند دعوت به عمل می‌آورند. در این جور مواقع‌، محک با برقراری میز جذب ، به تبلیغ و جذب اعضای جدید می‌پردازد.
آیا می توانید مقدمات حضور محک در سمینار یا همایش خاصی را فراهم کنید؟
آیا می‌توانید به عنوان نماینده‌ی محک در غرفه‌های محک حضور داشته باشید؟

6-ارتباط با سازمان‌های بین المللی :
اگر تحصیلات شما به روابط بین الملل مرتبط است یا حرفه‌ی شما و یا مکان زندگی شما و ارتباطات شما به گونه‌یست که امکان ایجاد ارتباط بین موسسه‌ی محک و سازمان های بین المللی ِ همسو با محک را دارید ، بخش امور بین الملل موسسه‌ی محک منتظر شماست!

7-ترجمه :
اگر توانایی ترجمه از زبان‌های خارجی به زبان فارسی و برعکس ِ آن را دارید ، با ترجمه‌ی نمونه‌ی متنی که در اختیارتان قرار می‌گیرد و پس از تایید ترجمه‌تان ، به عضویت گروه ترجمه‌ی محک دربیایید.

8-کمک به برگزاری بازارهای خیریه :
شما به چند شکل می‌توانید به برگزاری بازارهای خیریه‌ی ما کمک کنید. شما می‌توانید اقلام لازم برای برگزاری بازار را تامین کنید. شما می‌توانید ما را با موسسات یا کارخانه‌هایی مرتبط سازید که اقلام لازم برای برگزاری بازار را تامین خواهند کرد.
اگر دوست دارید که خودتان یکی از عوامل اجرایی بازار باشید، باید حداقل یک سال سابقه‌ی کار داوطلبانه در موسسه محک داشته باشید.

9-امور اداری :
در صورت تمایل به کمک رسانی به موسسه در بخش های عضویت، حسابداری و امور اداری، به ما خبر دهید! کمک شما باعث می‌شود که موسسه از استخدام نیروی موظف در این بخش‌ها بی نیاز شده و از صرف هزینه معاف گردد.

10-نقلیه :
اگر بتوانید به همراه وسیله‌ی نقلیه‌تان، چند ساعت در هر هفته به امور نقلیه‌ی محک کمک کنید، باعث می‌شوید که در هزینه‌های این بخش صرفه‌جویی چشمگیری حاصل شود. وانت بار و یا ماشین‌هایی که دارای مجوز طرح ترافیک هستند از نیازهای دائمی موسسه می‌باشند.

11-خدمات پزشکی :
به جز خدمات پرستاری، موسسه‌ی محک به خدمات داوطلبانه در دیگر رشته‌های پزشکی نیاز دائمی دارد.

12-عکاسی :
با ارسال نمونه‌ی آثارتان به امور داوطلبین ِ موسسه‌ی محک ، عضو ِ تیم عکاسی موسسه‌ی محک باشید.

13-خبرنگاری / نویسندگی :
با ارسال نمونه‌ی آثارتان به امور داوطلبین ِ موسسه‌ی محک ، عضو تیم خبرنگاری / نویسندگی  موسسه‌ی محک باشید و به ما در تهیه‌ی خبرنامه‌ی فصلی ِ محک و مطالب سایت محک یاری برسانید.


14-دیگر مهارت‌ها :
اگر مهارت و توانایی خاصی دارید که در هیچ کدام از دسته بندی‌های بالا نمی‌گنجد ، در فرم داوطلبی ِ خود این مهارت را به شکل جداگانه قید نمایید.