آخرین بروز رسانی اخبار سایت سه شنبه 30 آبان 1402
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

با استقبال و حضور گسترده نیکوکاران در بازار «قلک‌های کوچک و آرزوهای بزرگ»؛   

قد قلک‌های محک بلندتر شد تا به هزینه‌های دارو برسد

 

همراهان همیشگی‌ محک، آخرین روزهای آبان 98 را با مهرشان به کودکان مبتلا به سرطان سرزمین‌مان به یک روز گرم زیر سقف محک تبدیل کردند. تصویری از مهربانی و نیکوکاری مردمان بار دیگر برای تأمین هزینه دارو و درمان بیش از 19 هزار کودک مبتلا به سرطان در سراسر کشورمان در قاب خاطرات محک ثبت شد.

قدمت این بازار به بیش از 20 سال پیش برمی‌گردد که با تغییر قلک‌های سفالی به قلک‌های جوان، نام این بازار نیز به «قلک‌های کوچک، آرزوهای بزرگ» تغییر کرد و نیکوکاران به سیاق هر سال قلک‌هایی که با نیت خیرخواهانه خود پر کرده بودند را به محک آوردند و یک روز شاد و هیجان‌انگیز را سپری کردند.

مبلغ 363 میلیون و 115 هزار تومان در این بازار جمع‌آوری شد تا حمایت نیکوکاران از کودکان مبتلا به سرطان، اجازه ندهد خانواده‌های آنها نگرانی دیگری به جز سلامتی فرزندان‌شان داشته باشند.

در ادامه گزارشی از زبان مسئولان غرفه‌های مختلف این بازار را می‌خوانیم:

 

پر طرفدارهای بازار فرهنگی کشور در بازار محک

«پدرام کینوس»در غرفه فروش کتاب‌های بازار گفت:«این قسمت بازار توسط دو ناشر از بخش خصوصی اهدا شد و در حوزه کودک و نوجوان و بزرگسال، مطرح‌ترین و پر تیراژترین کتاب‌های ماه‌های اخیر بازار نشر برای عرضه در بازار انتخاب کردیم. استقبال مردم به دلیل اینکه تمام موضوعات و علایق را سعی کردیم پوشش بدهیم بسیار خوب بود و امیدواریم در سال‌های بعد هم کنار محک باشیم و از کودکان مبتلا به سرطان کشورمان حمایت کنیم.»

 

خرید کتاب با همت عالی و هدیه به ترالی کتاب محک به مناسبت روز کتاب و کتاب‌خوانی

«رامتین دبستانی» در بخش ترالی کتاب گفت: «ترالی کتاب در روزهای مشخصی از هفته برای کودکان محک کتاب می‌آورد و به آنها هدیه می‌دهد. ترالی کتاب در بازار «قلک‌های کوچک، آرزوهای بزرگ» آمد تا کتاب‌هایی که نیکوکاران برای کودکان محک خریداری می‌کنند را به آنها برساند.»

وی ادامه داد: «نیکوکاران کتاب‌های این ترالی را به قیمت دلخواه که بالاتر از قیمت پشت جلد است تهیه و آنها را به کودکان محک تقدیم کردند.»

 

لوازم التحریر، غرفه پر طرفدار بازار

«فرزانه غلام‌نژاد» در غرفه لوازم التحریر در خصوص محصولات عرضه شده در این غرفه گفت: «با توجه به موضوع اصلی این بازار که کتاب و کتاب‌خوانی بود عرضه محصولات فرهنگی را به عنوان یکی از محصولات جانبی انتخاب کردیم. در این غرفه تنوع گسترده‌ای از محصولات فرهنگی و نوشت‌افزار ساخت کشورمان ارائه شد که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی نیکوکاران روبه‌رو شد.»

 

خانه بازی برای یاوران کوچک محک در بازار  

«آرزو فلاحتی» مسئول وقت هماهنگی اتاق بازی‌های بیمارستان محک، در بازار «قلک‌های کوچک، آرزوهای بزرگ» نیز در خانه بازی برای کودکان فعالیت داشت که در این خصوص گفت: «خانه بازی این بازار مخصوص گروه سنی 2 تا 8 سال بود و با همکاری بخش خصوصی راه‌اندازی و اداره شد. بازی‌ها و وسایل این خانه بازی با تمرکز بر آموزش، سرگرمی و ایمن بودن برای کودکان انتخاب شدند.»

وی درباره دلایل راه‌اندازی خانه بازی ادامه داد: «بازارهای محک از ابتدای فعالیت همواره تلاش کرده‌ است تا برای تمام اعضای خانواده فعالیت‌ها و برنامه‌های مفید ارائه دهد. خانه بازی هم با هدف ایجاد زمانی مفرح و آموزنده برای کودکان و خانواده ها ایجاد شده است.»

 

از مار و پله و فوتبال دستی تا بیلیارد

تب بازی‌های گروهی تو بازار محک خیلی داغ بود هر گوشه‌ای چند نفر یا داشتن بازی می‌کردند یا داشتند بازی دیگران را با اشتیاق و هیجان نگاه می‌کردند. انواع بازی‌های قدیمی و جدید کنار هم در یک فضا ساماندهی شده بودند و هر کدام هوادارهای خودش را داشت.

صدای ماناد 6 ساله از طرف فوتبال دستی بلند شده بود که داشت با پدرش فوتبال بازی می‌کرد. اونطرف پارسا بلوکان 7 ماهه در کالسکه‌اش نشسته بود و محو تماشای بازی کامپیوتری شده بود که بزرگترها داشتن بازی می‌کردند.

مار و پله، جنگا و بیلیارد از پر طرفدارترین بازی‌های بازار محک بودند و دلیل بیشتر هیجان و سر و صدای بازار ایجاد می‌کردند.

 

بالن آرزوها و قرعه‌‌کشی سفرهای رایگان سیاحتی و زیارتی

در بازار محک نیکوکاران می‌توانستند شانس‌شان را هم امتحان کنند. نیکوکاران با خریداری برگه‌های شانس و انداختن آنها در گوی قرعه‌کشی در قرعه‌کشی سفرهای زیارتی و سیاحتی که از طرف آژانس‌های مسافرتی به بازار محک هدیه شده بود شرکت می‌کردند. این قرعه کشی در ساعت‌های پایانی روز آخر بازار انجام شد.

بالن آرزوها یکی دیگر از بخش های جانبی پر طرفدار محک بود که سرنوشت آن هم ساعت‌های پایانی بازار مشخص شد. نیکوکاران روی یک بادکنک بزرگ آرزوهای خودشان را برای کودکان مبتلا به سرطان می‌نوشتند و این بادکنک پس از اتمام بازار به آسمان فرستاده شد.

 

آرزوی نیکوکار 82 ساله برای فرزندان محک

«پروین آزادی‌خواه» نیکوکار 82 ساله محک که به همراه دو نسل از خانواده‌اش به بازار محک آمده بود، با تحویل دادن قلک خود گفت: «امیدوارم روزی برای جشن سلامتی تمام کودکان مبتلا به سرطان سرزمین‌مان به محک بیاییم.»

 

عکس‌ یادگاری با قلک‌های سفالی و جوان

تنپوش قلک‌ سفالی که یار دیرین کودکان مبتلا به سرطان هستند در بازار دست در دست تنپوش قلک‌ جوان قدم می‌زدند و با نیکوکاران عکس یادگاری می‌گرفتند. قلک‌های سفالی و جوان برای همراهی با دوستان‌شان به بازار آمده بودند چون می‌دانند این روزها وظیفه سنگین تأمین داروهای بیش از 19 هزار کودک مبتلا به سرطان به عهده قلک‌هایی است که نیکوکاران با مهرشان آنها را پر کرده‌اند.

بازار «قلک های کوچک، آرزوهای بزرگ» با فعالیت غرفه‌های سرگرمی، بازی، نقاشی کودکان، غذاهای سنتی ایران، نوشیدنی‌های سنتی، صنایع دستی و لباس در دو روز 23 و 24 آبان برگزار و مبلغ 363 میلیون و 115هزار تومان عواید جمع‌آوری شده حاصل از بلیط فروشی و خرید محصولات این بازار برای تأمین هزینه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان صرف شد.

 

ارسال این صفحه برای دوستان