آخرین بروز رسانی اخبار سایت سه شنبه 18 بهمن 1401
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

گفتگو با «حمید» کودک بهبودیافته محک و اهل شهرستان تفرش:

محک در روزهای سخت درمان سرطان کنارم بود

 

مؤسسه خیریه محک از ابتدای تأسیس تاکنون بیش از 32 هزار کودک مبتلا به سرطان را در سراسر ایران تحت حمایت خود قرار داده است. از این تعداد 6500 کودک بهبودیافتند که 172 کودک از آنها ساکن استان مرکزی هستند. 7 دی ماه روز تولد کیانا دختر سعیده قدس بنیان‌گذار محک، که خود بهبودیافته از سرطان است، در تقویم محک با عنوان روز کودکان بهبودیافته ثبت شده است. به همین مناسبت با «حمید» یکی از فرزندان بهبودیافته محک به گفتگو نشستیم  و او خاطراتش را از ابتلا به سرطان تا بهبودی برایمان روایت کرد.

 

حمید در 10 سالگی به بیماری سرطان مبتلا شد. او پس از تشخیص بیماری و بستری شدن در بیمارستان مفید تهران، توسط داوطلب مددکاری اجتماعی مستقر در این بیمارستان با محک آشنا شد. مراحل درمان او  تا سه سال ادامه داشت. حمید با روایت داستان بهبودی‌اش گفت: «من قطع درمان شده بودم و با حمایت‌های محک همچنان آزمایش‌های دوره‌ای را انجام می‌دادم. اما بعد از سه سال دوباره بیماری‌ام عود کرد و بالاخره با پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز پس از یک سال سلامتی‌ام را به دست آوردم.»

 

او در خصوص واکنش اعضای خانواده‌اش نسبت به بیماری سرطان گفت: «روزهای اول درمان سرطان برای من و خانواده‌ام خیلی سخت بود. چرا که هیچکدام از ما با این بیماری آشنایی نداشتیم. باید بگویم همه ما شوکه شده بودیم. اما پس از چند ماه با تلاش مددکاران اجتماعی و روانشناسان محک راه مبارزه با سرطان را آموختیم.»

 

فرزند بهبودیافته محک در سن 16 سالگی بهبودیافت و این روزها کارشناس رشته مدیریت بازرگانی است. او در طی درمان سرطان از درس و مدرسه نیز غافل نشد. حمید با بیان این موضوع اشاره می‌کند: «در زمان مبارزه تنها به بهبودی فکر می‌کردم. مطمئن بودم به زودی سلامتی‌ام را به دست خواهم آورد. با اینکه هنوز هم گاهی فکر بازگشت بیماری به ذهنم خطور می‌کند اما نمی‌گذارم این ترس بر من غلبه کند.»

 

حمید در پایان تجربه‌‌اش را در مسیر درمان سرطان بیان کرد: «من معتقدم در مسیر درمان هر بیماری تنها باید به بهبودی فکر کرد. سرطان درمان‌پذیر است. من نیز به خانواده‌ها توصیه می‌کنم اگر در این روزهای سخت قرار گرفتند از خدمات حمایتی، مددکاری اجتماعی و روانشناسی محک کمک بگیرند تا بتوانند مبارز بهتری باشند و در نتیجه قهرمان زندگی خودشان شوند.»

 

محک قدردان تمامی نیکوکارانی است که با استمرار مشارکت خود در تأمین هزینه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان آنها را تا رسیدن به قله سلامتی همراهی می‌کنند. به امید روزی که شاهد بهبودی تمامی کودکان مبتلا به سرطان سرزمین‌مان باشیم.

 

به نقل از روزنامه عطر یاس اراک

 

 

ارسال این صفحه برای دوستان