آخرین بروز رسانی اخبار سایت چهارشنبه 20 دی 1402
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
با حضور گروه هنری آزاده مویدی‌فرد انجام شد؛
روایت قصه شب یلدا با امید سلامتی برای کودکان محک
گروه هنری آزاده مویدی‌فرد؛ صداپیشه و عروسک‌گردان مشهور کشورمان به مناسبت فرا رسیدن شب یلدا در تمام بخش‌های بیمارستان و اقامتگاه محک برای کودکان مبتلا به سرطان به اجرای برنامه‌های قصه‌خوانی و سرگرمی پرداخت.
 
آزاده مویدی‌فرد صداپیشه و عروسک‌گردان عروسک «چرا»، در خصوص اجرای دوباره‌ این گروه هنری در محک گفت: «خوشبختانه مؤسسه محک در مناسبت‌های متفاوت برای بالابردن روحیه کودکان مبتلا به سرطان، به اجرای برنامه‌های هنری و فرهنگی اقدام می‌کند. به این دلیل  ما در بسیاری منابست‌ها برای حضور در محک برنامه‌ریزی می‌کنیم تا اجرای‌های متفاوتی را داشته باشیم.»
 
وی ادامه داد: «ما از چند ماه پیش اجرای قصه «شب یلدا» با موضوع آموزش فرهنگ سنتی این شب برای کودکان محک را تدارک دیده بودیم. این قصه که سعی دارد خوشحالی، امید و ارزش خانواده را به صورت غیر مستقیم به کودکان منتقل کند توسط روان‌شناسان محک تأیید شده است و ما تلاش کردیم آن را  به سرعت برای اجرا آماده کنیم.»
 
این هنرمند داوطلب محک درباره حضور عروسک «تولد مبارک» در کنار بچه‌های محک تصریح کرد:« مراسم رونمایی از این عروسک نیز چند ماه گذشته در محک برگزار شد و خوشبختانه مورد استقبال کودکان و خانواده‌ها قرار گرفت. برای همین دوباره تصمیم گرفتیم عروسک «تولد مبارک» را برای دیدار با کودکان محک همراهمان بیاوریم. با توجه به تأکید پزشکان به تردد کمتر در برخی از بخش‌ها و اتاق‌های کودکان، تلاش کردیم این عروسک برای لحظاتی کوتاه با هماهنگی پزشکان از کودکان عیادت داشته باشد.»
 
 مویدی فرد ابراز امیدواری کرد تا بتواند به مناسبت عید نوروز نیز با یک برنامه شاد هنری، برای لحظاتی باعث شود تا کودکان مبتلا به سرطان محک، فضای بیمارستان را از یاد ببرند و در کنار خانواده‌هایشان خوشحال باشند.
 
مؤسسه محک تلاش می‌کند تا با همیاری و حضور هنرمندان لحظات شاد و خاطره‌انگیزی را در مسیر سخت و طولانی درمان کودکان مبتلا به سرطان رقم بزند تا آنها این مسیر را با انگیزه‌ بیشتری سپری کنند.
 
 
 
 
ارسال این صفحه برای دوستان