آخرین بروز رسانی اخبار سایت چهارشنبه 20 دی 1402
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

داوطلب مددکاری محک در بیمارستان امید ارومیه:

شناسایی مشکلات کودک مبتلا به سرطان مهمترین وظیفه داوطلب مددکار محک است

 

مؤسسه محک در راستای برنامه راهبردی خود تا سال 1400 یکپارچه‌سازی خدمات حمایتی در تمام بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودکان در کشور را دنبال می‌کند. در این میان همواره نقش داوطلبان مددکاری محک در بیمارستان‌های هر شهر اهمیت به سزایی دارد زیرا آنها علاوه بر همراهی خانواده‌های کودکان مبتلا به سرطان در شرایط سخت، ارائه خدمات محک به ایشان در سراسر ایران را نیز تسریع و تسهیل می‌کنند.

 

پری‌ناز کاشی ‌آذری داوطلب مددکار محک در بیمارستان امید ارومیه در خصوص نحوه همکاری با محک گفت: «طی 4 سالی که با محک همکاری می‌کنم شناسایی نیازهای کودک مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان و تلاش برای حل آنها مهمترین بخش فعالیت‌هایم بوده است.»

 

وی ادامه داد: «انجمن امید ارومیه طی همکاری با مؤسسه محک فضایی را در این بیمارستان  جهت استقرار داوطلب مددکار مؤسسه محک اختصاص داده و خانواده‌های کودکان مبتلا به سرطان برای تشکیل پرونده و دریافت سایر حمایت‌ها به این بیمارستان مراجعه می‌کنند. این در حالی است که بیمارستان امید بخش خون و آنکولوژی کودکان ندارد و کودکان مبتلا به سرطان مراحل درمان را در بیمارستان مطهری سپری می‌کنند.»

 

داوطلب مددکار محک تصریح کرد: «ارائه خدمات یکپارچه به تمام کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنها در سراسر کشور بسیار حائز اهمیت است و باعث می‌شود تا خانواده‌ها برای دریافت خدمات بهتر درمانی و رفاهی به تهران مراجعه نکنند. گاهی شاهد آن هستیم که خانواده‌ها به دلیل حضور در تهران برای درمان فرزندان‌شان با مشکلاتی نظیر اختلال در شغل پدر، دوری از سایر فرزندان و تزلزل بنیان خانواده روبه‌رو می‌شوند.»

 

با تحقق یافتن هدف ارائه خدمات یکپارچه حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان تا سال 1400در سراسر کشور، یکی دیگر از آرزوهای بزرگ خانواده محک برای فرزندانش با همت بزرگ نیکوکاران و مردم سرزمین‌مان جامه عمل می‌پوشد. با امید خداحافظی جهان با سرطان، در مسیر سلامتی و بهبودی کودکان مبتلا به سرطان با هدف ارائه خدمات شایسته درمانی و حمایتی به ایشان حرکت می‌کنیم.

 

 

 

 

 

ارسال این صفحه برای دوستان