آخرین بروز رسانی اخبار سایت دوشنبه 28 شهریور 1401
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک: 
 
موسسه خیریه "محک" در طی 22 سال فعالیت خود در جهت حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، همواره با تکیه بر نیت خیر نیکوکاران و مشارکت های مردمی اداره شده است. با توجه به اصول حاکم بر این سازمان، که با ایجاد راههای ارتباطی مختلف خود را موظف به پاسخگویی شفاف در قبال مخاطبانش می داند همواره فرآیندهای جلب مشارکت های مردمی و تبدیل آن به خدمات فوق تخصصی درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان بصورت شفاف به رؤیت گذاشته می شود. یکی از بارز ترین اقدامات در خصوص عمل به اصول شفافیت و پاسخگویی در محک، دعوت عموم مردم به بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان و موسسه می باشد.
 
موسسه محک با استناد به اصل پاسخگویی، پیرو خبر مندرج شده به شماره  92081509834در تاریخ 15/08/92 در خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با موضوع: "گردشگران پشت درهای بسته شیرخوارگاه آمنه و محک ماندند" ؛ خود را موظف به اطلاع رسانی شفاف و آگاهی بخشی به خانواده بزرگ محک و هموطنان می‌داند. 
 
شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی "پارس ایوان گشت" با اعلام درخواست بازدید 16 گردشگر آلمانی(به تاریخ 9/8/92 از محک) درخواست خود در تاریخ5/8/92 بصورت تلفنی مطرح کردند که محک طی این تماس توضیحات لازم به صورت شفاف در خصوص کمبود زمان برای بررسی و نیاز به اخذ مجوزهای لازم ارائه کردند و درخواست شد که به منظور رسیدگی و پیگیری دقیق این موضوع نامه ای مکتوب با ذکر اسامی گردشگران برای محک ارسال شود تا نسبت به اخذ مجوز از اداره اموراتباع بیگانه طبق دستورالعمل های جاری و قوانین کشوری اقدام گردد. نامه درخواست مکتوب در تاریخ 6/8/92 ساعت 13:08 با محتوای ارایه اطلاعات مرتبط با گردشگران به محک توسط خانم سولماز برزن مدیر داخلی وعملیات تور شرکت مسافرتی پارس ایوان واز طریق ایمیل، ارسال شد. در تاریخ 7/08/92 نامه فوق بررسی شد و در تاریخ 8/08/92 نسبت به اخذ مجوز اقدام گردید. با توجه به کمبود وقت، درتاریخ 08/08/92 طی تماس از طرف نماینده محک،اعلام گردید که این موضوع در حال پیگیری است و پاسخگویی در اسرع وقت انجام خواهد شد و درخواست گردید که در صورت امکان، این بازدید به ابتدای هفته بعد موکول شود، که به علت بازگشت گردشگران در روز جمعه به کشور خود، امکان این بازدید میسر نگردید.
 
(بازدید دلقک های بدون مرز از کشور آلمان، بازدید رئیس انجمن جهانی کنترل سرطان از کشور ترکیه، بازدید پزشکان بیمارستان هیوا - کردستان عراق)، نمونه هایی از میهمانانی است که از سراسر دنیا با کسب مجوز های قانونی و با نیت انساندوستانه و دیدگاه متعالی به محک مراجعه می کنند وهمواره با استقبال و خوش آمد گویی کودکان محک رو به رو بوده اند.
"مستندات حضور بازدید این افراد در سایت محک قسمت اخبار" موجود می باشد .
 
در پایان ضمن قدردانی از شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی پارس ایوان گشت وهمه انسان هایی که همسو با اهداف این سازمان و با نیت کمک به کودکان معصوم مبتلا به سرطان فعالیت می کنند به اطلاع می رسانیم کلیه درخواست های ارسالی از سوی مخاطبان، مسئولانه پی گیری و بررسی می شود ومحک همواره قدردان یاورانی است که با قدمی یا قلمی یا درمی به کودکان محک یاری می رسانند. مسلما رعایت قوانین و ضوابط کشوری وظیفه هر سازمانی است؛ محک نیز به عنوان یک سازمان مسئول، احترام به قوانین جاری کشور را وظفیه خود می داند و در جهت رعایت آن می کوشد.
 
پس درهای محک همواره به روی تمامی یاوران باز می باشد. شما می توانید روزانه با تماس با شماره تلفن 23501210 جهت حضور در محک و بازدید ازاین مجموعه که حاصل عشق ورزی و مشارکت هزاران انسان نوع دوست است، اقدام نمایید.