آخرین بروز رسانی اخبار سایت چهارشنبه 20 دی 1402
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

از ابتدای تأسیس محک دغدغه اصلی مسئولین اسکان خانواده های شهرستانی بود که جهت درمان کودکشان می بایست به تهران مراجعه نمایند و گاهی دوره درمان این کودکان هفته ها به طول می انجامید و در این مدت این عزیزان ضمن تحمل رنج بیماری با مشکل بی سرپناهی و سرگردانی در مسافرخانه های غیر بهداشتی و یا حیاط بیمارستان ها مواجه بودند ،لذا محک اقدام به احداث مراکز رفاهی شماره 1 و 2 خود نمود. در این مراکز سعی می شود که والدین در طول درمان فرزندشان در کمال آسایش و رفاه به سر برند و فقط به فکر درمان بیمارانشان باشند و دغدغه دیگر نداشته باشند تا به این ترتیب با فکر و خیال راحت و دور از هرگونه مسائل جانبی فقط به فکر بهبودی بیمارشان باشند.

 

کودکان شهرستانی در طی مراحل درمانی خود در تهران در بسیاری از موارد نیازمند حضور پدر و مادر در کنار خود هستند و از آنجا که بیمارستان ها فقط امکان حضور یکی از والدین را در کنار کودک فراهم می کنند. مراکز اقامتی محک در ستارخان و دارآباد اسکان دیگر والدین را فراهم می کند . ضمن آنکه مرکز ستارخان پذیرای کودکان مبتلا به سرطان که پیوند مغز استخوان انجام داده اند در دوره بعد از پیوند می باشد.
در این مراکز خدماتی چون ارائه خدمات مشاوره مددکاری فردی، ارائه خدمات مشاوره مددکاری گروهی، راهنمایی و مشاوره خانوادگی، پی گیری امور درمانی، ارائه خدمات مشاوره روانشناسی فردی، ارائه خدمات مشاوره روانشناسی گروهی و بازی درمانی ارائه می شود.

اطلاعات کامل تر درباره مراکز اقامتی محک