آخرین بروز رسانی اخبار سایت پنجشنبه 6 مهر 1402
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

واحد روانشناسی محک خدمات روانشناسی و مشاوره را به کودکان مبتلا به سرطان و والدین آنها ارائه می‌دهد. مشاوره فردی، مشاوره گروهی، در کنار بازی درمانی و اداره اتاق های بازی بخش های بیمارستانی، عمده ترین فعالیت های این بخش هستند. همچنین این بخش به ارائه خدمات روانشناسی از جمله هنر درمانی،‌ نقاشی درمانی، موسیقی درمانی، روایت درمانی و کاردستی می پردازد.

 

بخش روانشناسی وظیفه دارد از لحظه آگاهی از ابتلا کودک به سرطان، خانواده را با ارائه روش های علمی و استاندارد، در کنترل بحران روانی ایجاد شده یاری دهد . این واحد علاوه بر کودکان خدمات روانشناختی خود را  به والدین و خانواده نیز ارائه می دهد ..

در مشاوره فردی که  یک رابطه دو نفره است کودک مبتلا به سرطان و یا افراد خانواده وی  مشکلاتی را که از آنها رنج می برند و شخصاً قادر به حل کردن آن نمی باشند را مطرح نموده و مشاوران  با توجه به تجربه علمی و صلاحیت حرفه ای خود به آنها کمک می کنند تا به حل مشکلاتشان پرداخته و  با مسائل سازگاری بیشتری پید ا کند. در مشاوره گروهی مداخله در بحران،‌ارتقاء بهداشت روانی و آموزش افراد مد نظر است. مشاوره گروهی بسیار موثر و مورد توجه والدین کودکان می باشد.

واحد روانشناسی محک خدمات خود را در در هنگام ورود و پذیرش در بیمارستان محک، در طول درمان و اقامت، و همچنین پس از رفتن از محک به کودکان تحت حمایت و خانواده های آنها ارائه می دهد.

اطلاعات کامل‌تر درباره روانشناسی محک