آخرین بروز رسانی اخبار سایت پنجشنبه 6 مهر 1402
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

محک در سالی که پیش رو دارد

 

محک با تبعیت از اصل شفافیت و پاسخگویی، هر فرصتی را برای گردش اطلاعات در خانواده خود و ارائه آن به ذیربطان مغتنم می‌داند. از این رو باید اعلام کنم که سال گذشته از منظر مالی و آمار مربوط به این حوزه برای محک به واسطه تأثیرپذیری از تحرکات اقتصادی جامعه، سال بسیار سخت و دشواری بود اما در این میان به پشتوانه کمک و یاری نیکوکاران در نهایت، منجر به توفیق در عرصه‌های بین‌المللی شد. رسیدن به جایگاه اول جهان و کسب بالاترین امتیاز در هشتمین ممیزی استاندارد بین‌المللی NGO Benchmarkingشرکت بازرسی بین‌المللی SGSدر میان سازمان‌های مردم‌نهاد معتبر در جهان و دریافت جایزه طلا انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA) برای دومین بار توسط محک نشان از انطباق فعالیت‌های این سازمان با استانداردهای بین‌المللی دارد که این خود حاکی از آن است که کمک‌های نیکوکاران با بهترین روش‌ها به خدمات تبدیل می‌شود چرا که ذره ذره آن برای محک بسیار ارزشمند است.

 

محک جهت تداوم این مسیر تلاش می‌کند تا اقدامات لازم جهت پیش‌بینی وقایع پیش‌رو، نقاط تأثیر‌پذیری از این تغییرات و شناسایی مناسب‌ترین واکنش و در نهایت اتخاذ و اجرای راهکارها را در دستور کار قرار دهد تا روند درمان و حمایت کودکان مبتلا به سرطان کمترین تأثیر را از تغییرات دریافت کند. بر همین اساس برنامه‌ریزی استراتژیک و مدیریت بر مبنای اطلاعات، در مدیریت محک یک ضرورت شناخته می‌شود چرا که برای فعالیت در کلاس جهانی، نگاه سیستمی می‌بایست همواره در سازمان جاری باشد. با این رویه و با تمرکز بخش‌ها و فعالان این سازمان بر هدف و ارزش‌های مشترک، می‌توان ضمن نگهداشت دستاوردهای موجود، به سمت ترسیم و تحقق افق‌های جدید حرکت کرد.

 

در پایان لازم به ذکر است برای پابرجایی در دنیای آینده،نمی‌توانیم با روش‌های گذشته سازمان را اداره کنیم و محک با استفاده از اندوخته‌های خود، در همین روزهای سخت نیز تلاش می‌کند نه تنها به حیات خود ادامه دهد بلکه رشد و توسعه را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

 
 
آراسب احمدیان
 
ارسال این صفحه برای دوستان