آخرین بروز رسانی اخبار سایت پنجشنبه 6 مهر 1402
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

Developed in conjunction with Ext-Joom.com


استانداردهای بین المللی

این موسسه در طول دو دهه فعالیت خود پیشگام بسیاری از حرکتهای نوین در عرصه فعالیت سازمانهای غیردولتی در ایران بوده است. اخذ مقام مشورتی شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSCO) و دریافت گواهینامه ی NGO BENCHMARKING  از شرکت بازرسی بین المللی SGS که نشان دهنده رعایت بهترین شیوه های کاری بر اساس استاندارهای بین المللی است، حاکی از این حرکت نوآورانه و پیشگام بوده است.


محک اولین سازمان غیر دولتی در منطقه خاورمیانه است که از استاندارد NGO Bench Markring شرکت بازرسی بین المللی SGS را اخذ کرده و به دریافت گواهینامه مربوط به این استاندارد نائل شده است. این استاندارد براساس آنالیز عملکرد 25 سازمان بزرگ غیر دولتی توسط شرکت SGS شکل گرفته است و حاوی بهترین شیوه های کاری برای اداره یک سازمان غیر دولتی است که در 108 آیتم تعریف گردیده است و براساس آن عملکرد یک NGO مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 


در سال 2011 محک موفق به دریافت تندیس نقره ای کیفیت (GIC) از مؤسسه بین المللی استاندارد “جی.آی.سی شد و نام این نهاد در زمره 10 سازمان برتر سال 2011 ثبت شد. GIC از معتبرترین سازمان های تایید صلاحیت کیفیت در دنیا ست. این سازمان سالانه با هدف انتخاب و معرفی شرکت‌ها و سازمان‌های برتر در ارائه خدمات، محصولات و استقرار سیستم‌های مدیریت "سری‌ایزو" جوایزی را به 10 سازمان برتر (top ten award) اعطا می نماید. این انتخاب با با رویکرد مدیریت دانش در کیفیت با هدف شناسایی کم و کیف شرکت های صنعتی، تولیدی و خدماتی در سراسر جهان با استفاده از روش های علمی و مدیریتی روز دنیا و تحقیقات مستمر در راستای توسعه و بهبود کیفی عملکرد شرکت های متولی امور اجرایی انجام می گیرد. دریافت این نشان افتخاری دیگر برای خانواده بزرگ محک است.

 

 

 

جوایز بین المللی

در طی سال‌های 1388 - 1387 موسسه خیریه محک جایزه بانک توسعه اسلامی تحت عنوان "زنان در توسعه" را به خود اختصاص داد. در همین دوره جایزه "راهنمای سازمان ملل متحد برای زنان" (UNWG) برای تامین خرید تجهیزات پزشکی به محک تعلق گرفت.