آخرین بروز رسانی اخبار سایت چهارشنبه 15 آذر 1402
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
1. محک چگونه سازمانی است؟
محک سازمانی است مردم نهاد که با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنها در سال 1370 با نیت خیرخواهانه یک مادر (خانم سعیده قدس) تأسیس گردیده است. محک سازمانی خیریه، غیر انتفاعی، غیر سیاسی و غیر دولتی است و با اتکا بر جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های بشر دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی اداره می‌شود. بیشتر ...

2. معنای نام و لوگوی محک چیست؟ نام اختصاری محک برگرفته از نوع فعالیت این موسسه می‌باشد (موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان) و لوگوی محک طرح برگ است که نماد حیات و زندگی است و برروی آن کودک و خانواده اش امیدوارانه ایستاده‌اند.

3. بودجه محک چگونه تأمین می‌گردد؟
بودجه محک با اتکا به جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های بشر دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی تأمین می‌شود. بیشتر ...

4. تا کنون چند کودک تحت پوشش محک بوده است و سن پذیرش کودکان چند سال می‌باشد؟
تا پایان سال 97 بیش از 32000 کودک تحت پوشش موسسه محک بوده‌اند. سن پذیرش کودکان از بدو تولد تا 16 سال می‌باشد و تا زمانی که این کودکان قطع درمان نشوند تحت حمایت موسسه می‌باشند.

5. در حال حاضر چند کودک تحت پوشش محک می‌باشد؟
تا پایان سال 95 بیش از 16000 کودک تحت پوشش هستند.

6. چگونه می‌توان فعالیت داوطلبانه در محک داشت؟
شما می‌توانید با عضویت در گروه داوطلبان با در اختیار قراردادن زمان و توان‌مندی خود به موسسه خیریه محک کمک کنید. شماره تماس بخش داوطلبان 23501232 می‌باشد. ابتدا افرادی که مایل به فعالیت داوطلبانه در محک هستند به عضو محک در می‌آیند تا شناسه محک به آنها تعلق گیرد و سپس با مراجعه به واحد داوطلبان و پر نمودن فرم داوطلبی، بر اساس نیاز محک و توانایی‌های افراد از حضورشان در مؤسسه استفاده می‌گردد. بیشتر ...

7. آیا می توان از نزدیک با کودکان و خانواده‌ها ملاقات نمود؟
خیر- چرا که محک از ابتدای تأسیس همواره اهمیت ویژه‌ای برای حفظ کرامت انسان‌ها و توجه به شرایط روحی کودکان تحت حمایت و خانواده هایشان قائل بوده است. از این رو نمی‌توان از نزدیک با کودک و خانواده او ملاقات کرد.
چرا که از یک سو کودکان محک با همراهی خانواده‌هایشان مراحل درمان را سپری می‌کنند و ارتباط مستقیم افراد با کودکان می‌تواند به روحیه و کرامت انسانی خانواده‌های کودکان لطمه وارد کند و یا از باور و اطمینانی که کودکان به پدر و مادر و خانواده خود دارند بکاهد. از سوی دیگر این مساله ممکن است باعث ایجاد وابستگی و ارتباط معنوی میان آنها شود و در طول زمان می‌تواند هم برای کودکان و هم افراد مشکل ساز شود به روحیه کودکان آسیب برساند.
همچنین برای اینکه یک کودک مبتلا به سرطان به بهترین صورت مراحل درمان را سپری کند، ‌لازم است که مسائل بهداشتی به طور کامل برای او رعایت شود و در کم‌ترین تماس با محیط بیرون باشد. محک تلاش دارد که کودکان مبتلا به سرطان در بهترین شرایط مراحل درمان را سپری کنند، لذا ملاقات افراد متفرقه با کودکان به دلیل حفظ سلامتی این عزیزان امکان پذیر نیست.
محک ضمن قدردانی از همه عزیزانی که می‌خواهند دوشادوش اهالی محک و خانواده‌ها، کودکان عزیزمان را در سپردن راه سلامتی همراهی کنند، تقاضا دارد که در تحقق اهداف متعالی محک که همانا حمایت همه جانبه از کودکان و خانواده‌های آنها همراه با حفظ شأن و منزلت آنها می‌باشد، ما را یاری کنند. امید است روزی برسد که در کنار تمامی یاوران محک بهبود کودکان مبتلا به سرطان را جشن بگیریم.

8. آیا محک به غیر از درمان خدمات دیگری هم به کودکان مبتلا به سرطان ارائه می‌دهد؟
محک هزینه اقامت کودک همراه با یکی از اعضا خانواده، تحصیل، پوشاک، ایاب و ذهاب، مشاوره پزشکی و روانشناسی و سبدکالا و خواربار ماهانه و... را در حد امکان برای کودکان و خانواده آنها دارد. همچنین برای برای ارتقاء روحیه کودکان و خانواده های آنها محک در طول سال اقدام به برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های شادی و متنوعی به مناسبت‌های گوناگون می‌نماید. بیشتر ...

9. آیا همه کودکان تحت پوشش ایرانی هستند؟
خیر، از کشورهای دیگر مانند عراق، آذربایجان، ارمنستان، افغانستان و... نیز کودکانی تحت پوشش موسسه می‌باشند و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR) هزینه درمان کودکان عراقی و افغانی را تقبل می‌کند. بیشتر ...

10. چه نوع روش‌هایی برای کمک به محک تعریف شده است؟
روش‌های متفاوتی برای ارائه انواع کمک نقدی و غیر نقدی به محک تعریف شده‌اند. روش‌هایی همچون: قلک‌های محک، عضویت در محک، کمک‌های عمومی و نذورات خاص، اهدای کالای مورد نیاز، اهدای تجهیزات مورد نیاز، درمانیاری، خرید بسته‌های هدیه به نفع کودکان محک، انجام انواع فعالیت داوطلبانه در محک بیشتر ...

11. چرا روش‌های مختلفی برای کمک به محک تعریف شده و فرق این روش‌ها در چیست؟
علت وجود روش‌های مختلف این است که گروه‌های مختلف مردم با هر بودجه و درآمد و هرگونه توانمندی و مهارتی بتوانند به موسسه کمک نمایند و در نهایت تمامی عواید بخش‌های محک صرف درمان کودکان مبتلا به سرطان می‌شود.

12. دلیل گرفتن اطلاعات فردی یاوران چیست؟
یاوران با ارائه اطلاعات فردی خود شناسه‌ای از موسسه دریافت می‌نمایند که توسط این شناسه، محک یاوران خود را می‌شناسد و اخبار و اطلاعات خود را به روش‌های مختلف برای این یاوران ارسال می‌نماید و اطلاعات فردی یاوران به صورت محرمانه در سیستم جلب مشارکت ثبت می‌گردد. زمانی که شماره شناسه به افراد اعلام می‌شود، افراد اطمینان پیدا می‌کنند که اطلاعاتشان در سیستم ثبت شده و شماره شناسه برای اعضا و یاوران محک همچون کارت شناسایی است و دارای اهیمت بسیار می‌باشد.

13. اعضا چگونه می‌توانند تغییرآدرس خود را به اطلاع محک برسانند؟
شما می‌توانید با شماره 23540-021 مرکز ارتباط با یاوران محک تماس گرفته و تغییرات آدرس خود را اطلاع دهید.

14. اعضا محک چگونه می‌توانند در خصوص مبالغ واریزی و ماه هایی که حق عضویت خود را پرداخت کرده اند اطلاعات کسب نمایند؟
اعضا می‌توانند با شماره 23540-021 تماس گرفته و در خصوص مبالغ واریزی و ماه‌های کمک خود، اطلاعات لازم را کسب نمایید و یا با ارسال پیامک خالی به شماره 200023540 از آخرین مانده پرداختی خود مطلع گردید.

15. چگونه می‌توان لوگوی محک را در نشریات و ‌سایت‌‌‌ها درج کرد؟
ضمن سپاس از اینکه مایل‌اید با درج لوگوی محک در رسانه خود یاور ما در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان باشید، این رویکرد انسان‌دوستانه شما را ارج می‌نهیم و تقاضا داریم جهت استفاده بهینه محک از پیشنهاد شما، پیش از استفاده از لوگوی محک با شماره 23501164 - 23501195 روابط عمومی محک، تماس حاصل نمایید.

16. آیا امکان بازدید از محک وجود دارد ؟
تمام افرادی‌ که مایل به بازدید از محک می‌باشند، می‌توانند با شماره 23501210 تماس گرفته و با انجام هماهنگی از محک بازدید نموده و از نزدیک با فعالیت‌های محک آشنا شوند. بیشتر...

17. نحوه انجام تحقیقات و پروژه‌های دانشجویی در موسسه خیریه محک چگونه است؟
محک همواره از به اشتراک گذاشتن دانش تخصصی سازمان خود برای انجام فعالیت‌های علمی و آکادمیک که به نوعی به بهبود و توسعه درمان کودکان مبتلا به سرطان و ارتقاء سطح زندگی آنان بیانجامد استقبال می‌کند و این امر را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود در جهت ارتقای سطح دانش کشور در حوزهای مربوط به سرطان کودکان می‌داند. با توجه به رویکرد تخصصی موسسه و بیمارستان فوق تخصصی محک، پایان‌نامه یا طرح‌های پژوهشی مرتبط با فعالیت‌های تخصصی سازمان با همکاری این موسسه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان‌پذیر می‌باشد. در صورتی‌که شرایط فوق مهیا باشد از افراد علاقه‌مند تقاضا می‌شود ضمن ارایه کتبی درخواست برای انجام پروژه و تکمیل فرم مربوط، یک نمونه تأیید شده از پروپوزال و معرفی‌نامه از سوی دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی را به روابط عمومی محک ارائه نمایند. محک ظرف مدت شش روز کاری مراتب را بررسی کرده و پاسخ نامه علاقه‌مندان را به اطلاع ایشان خواهد رساند. شما می‌توانید از طریق شماره‌های 23501164 - 23501195 با روابط عمومی محک تماس حاصل فرمایید.
 
 
ارسال این صفحه برای دوستان